Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KALKULATOR DWPD/TBW

Podczas zapisywania danych dyski SSD ulegają zużyciu, co znacząco wpływa na ich żywotność, która jest jednym z podstawowych czynników przy zastosowaniach biznesowych i serwerowych. Istnieje kilka parametrów określających żywotność dysków. Różnice w ich obliczaniu mogą utrudnić wybranie odpowiedniego dysku.

Dlatego też, specjalnie dla Państwa, przygotowaliśmy kalkulator/konwerter, który umożliwia porównanie żywotności dysków, nawet gdy ta jest podana w innych parametrach. Wystarczy wypełnić pola w poniższej tabeli i nacisnąć przycisk oblicz!

Pojemność dysku SSD (GB)

Wytrzymałość

Gwarancja (lata)

Pojemność dysku SSD (GB)

Wytrzymałość

Gwarancja (lata)

  Pojemność dysku SSD (GB) Gwarancja (lata) DWPD TBW (TB) TBW (PB) PBW GB / dzień Okres czasu
8h 12h 24h

Wyjaśniamy

Okres czasu - średnia szybkość zapisu po stronie hosta (MB / s) potrzebna do osiągnięcia wartości DWPD w określonym przedziale czasu.

DWPD lub DW/D - (Drive Writes Per Day) oznacza krotność pojemności dysku, jaką można codziennie zapisać do momentu utraty gwarancji.

GB/dzień - ilość możliwych do zapisania gigabajtów w ciągu dnia.

TBW - (Total Bytes Written) oznacza ilość danych, którą możemy zapisać na nośniku, aż do momentu utraty gwarancji, wartość podana w terabajtach.

PBW - (Petabytes Written) oznacza ilość danych, którą możemy zapisać na nośniku, aż do momentu utraty gwarancji, wartość podana w petabajtach.

Dla pojemności dysku podanej w GB danej jako S i okresu gwarancji podanej w latach jako T konwersję między różnymi specyfikacjami trwałości dysków można obliczyć w następujący sposób:

  • DWPD = GB/dzień ÷ S
  • DWPD = (TBW(TB) × 1000) ÷ (S × T × 365)
  • GB/dzień = DWPD × S
  • GB/dzień = (TBW(TB) × 1000) ÷ (T × 365)
  • TBW(TB) = (DWPD × S × T × 365) ÷ 1000
  • TBW(TB) = (GB/dzień × T × 365) ÷ 1000
  • PBW = TBW(PB) = TBW(TB) ÷ 1000

Kwestie wytrzymałości dysków ssd opisaliśmy bardziej szczegółowo na blogu. Zapraszamy do przeczytania!

pixel