MOŻLIWOŚĆ WYMIANY

BEZPROBLEMOWE ZWROTY

FACHOWE DORADZTWO

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Wzrost cen PAMIĘCI RAM na koniec 2023 oraz co nas czeka w 2024 roku?

Wzrost cen PAMIĘCI RAM na koniec 2023 oraz co nas czeka w 2024 roku?

Początek 2023r. przyniósł nam znaczne spadki cen na ranku pamięci RAM, oczywiście powodem była wysoka podaż w tym sektorze produktowym. Tendencja spadkowa nie opuszczała nas aż do września. Dopiero w czwartym kwartale zaczęliśmy odnotowywać wzrosty cen na pamięciach. Efektem takiej zmiany, jest strategia powzięta przez producentów – ograniczenie produkcji, aby uniknąć stale rosnących strat.

Czy zapowiedziane wzrosty na poziomie 20% są realne? Co zrobić aby zabezpieczyć swój biznes na wciąż rozwijające się technologie, które wymagają pamięci RAM?

Aktualne trendy cenowe DRAM na dzień 10.10.2023 w porównaniu do sierpnia 2023r.

 

Porównując aktualne trendy z tymi, które mieliśmy w sierpniu 2023 można wywnioskować, że niższe ceny na pamięciach Ram już nie będą możliwe. Sukcesywne ograniczanie produkcji pamięci DRAM w 2024r., zapowiadane przez TrendForce zaowocuje tym, czego oczekują producenci.

Co zrobić aby zabezpieczyć swój biznes na wciąż rozwijające się technologie, które wymagają pamięci RAM?

- Warto dokładnie przemyśleć zakup i rozważyć inwestycje w pamięci o większej pojemności.

- Zrobić analizę potrzeb i zabezpieczyć się w pamięci, które i tak będą potrzebne.

- Rozmawiać z firmami, które mogą zagwarantować towar przy większych projektach.

- Szukać alternatywnych rozwiązań.

Ostatnią prognozą z branży jest to, że pamięć DDR5 wyprzedzi DDR4 i stanie się głównym nurtem w połowie 2024r. Czy to powód do niepokoju? Tak i nie, DDR5 odpowiada na rozwój technologiczny, jest bardziej wydajna, ale jej wysoka cena i mocno ograniczona dostępność wprowadzą delikatną destabilizację.

Czwarty kwartał 2023r. to już ostatni dzwonek aby kupić pamięci RAM jeszcze w przystępnej cenie, wzrosty pojawiają się z dnia na dzień. Tego zakupu nie można odłożyć na później, bo taniej już nie będzie.

Jeśli potrzebujesz porozmawiać o swojej sytuacji, planach rozwoju biznesu do których potrzebujesz pamięci RAM, czekamy na Ciebie. Dowiesz się jak my zabezpieczamy swoich klientów i jak reagujemy na brak dostępności produktów.

Skontaktuj się z naszym Ekspertem:

Szymon Drobiński

tel.: +48 600 723 795

e-mail: sdrobinski@esus-it.com

Najlepiej sprzedające się pamięci:

Masz pytania? Napisz do naszego eksperta
Uzyskaj odpowiedź w ciągu 10 min*
*Od pon-pt w godz.: 8:00-16:00
pixel