MOŻLIWOŚĆ WYMIANY

BEZPROBLEMOWE ZWROTY

FACHOWE DORADZTWO

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

KARTY SIECIOWE

( ilość produktów: 1304 )

Karty sieciowe do serwerów

Karty sieciowe w laptopach i komputerach PC to podzespoły, które umożliwiają komunikację komputera z siecią Internetową. W przypadku serwerów, aby możliwe było połączenie ich z siecią lokalną, w tym np. z komputerami osobistymi pracowników danej firmy, należy zastosować kartę sieciową do serwera.


Karta sieciowa posiada fizyczny, unikalny i teoretycznie niezmienialny adres MAC, dzięki któremu można ją zidentyfikować. Jest on potrzebny, aby rozpoznać danego użytkownika sieci. Adres MAC jest umieszczony fabrycznie w pamięci ROM. Karty sieciowe do serwerów wpływają na wydajność systemu i pozwalają przesyłać pakiety danych pomiędzy ogniwami danej sieci lokalnej. Jeżeli komputery osobiste w danej sieci umożliwiają połączenie internetowe, serwer także będzie je umożliwiał, aczkolwiek karta sieciowa nie musi łączyć się z Internetem – może operować tylko na połączeniach lokalnych.

Do czego służy karta sieciowa? Na co zwracać uwagę?

Karta sieciowa zmienia pakiety danych w sygnały dostępne dla komputerów podłączonych do danej sieci lokalnej, dzięki czemu umożliwia przechowywanie informacji oraz dysponowanie nimi w obrębie danej firmy. Podzespół ten szyfruje i transmituje informacje w formie plików różnego rodzaju. Karty sieciowe pracują w jednym z kilku standardów: Ethernet, Token Ring lub FDDI albo ArcNet. Nie można przeprogramować danej karty tak, aby pracowała na kilku z nich jednocześnie.


Karty sieciowe do serwerów powinny charakteryzować się odpowiednio dopasowaną prędkością transmisji danych – od tego parametru zależeć będzie wydajność systemu informatycznego. W naszej ofercie dostępne są układy, które umożliwiają komunikację o prędkości na poziomie od 1 do 200 Gb/s. Warto zwrócić uwagę także na rodzaj oraz ilość portów, jakie oferuje dana karta sieciowa. Im więcej portów, tym zwiększa się możliwość podłączenia różnych podsieci, co przekłada się na zwiększenie transferu.

Karty sieciowe – rodzaje

Karty sieciowe można rozróżnić ze względu na oferowaną szybkość transferu danych, choć głównym kryterium podziału jest rodzaj montowania – istnieją karty zewnętrzne i wewnętrze. Zewnętrzne karty sieciowe są sprzętem uniwersalnym, który można podłączyć do komputera za pomocą np. portu USB, choć takie rozwiązanie sprawdza się głównie tam, gdzie nie zawsze dane urządzenie potrzebuje dostępu do sieci lokalnej. Z reguły wyborem pozostaje wewnętrzna karta sieciowa, która zapewnia większe bezpieczeństwo w przypadku serwerów.

W naszej ofercie znajdziesz karty sieciowe z portami typu RJ45, SFP, SFP+, QSFP+, QSFP28 czy QSFP56. Te, które mają wbudowany port SFP są uznawane za najbardziej uniwersalne, ponieważ można je rozbudować o wkładki obsługujące łącze światłowodowe lub inne wkładki, np. z portem RJ45.

pixel