MOŻLIWOŚĆ WYMIANY

BEZPROBLEMOWE ZWROTY

FACHOWE DORADZTWO

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PAMIĘĆ RAM HP

( ilość produktów: 4181 )
banner-pamięć-dedykowana

Pamięć serwerowa HP 

Pamięć RAM (Random Acces Memory) jest jednym z najważniejszych podzespołów wspierających poprawne działanie każdego komputera, także serwerowego. Dobór odpowiedniej pamięci RAM wpływa przede wszystkim na wydajność i stabilność serwera, a tym samym szybkość odczytywania żądań dostępu. Pamięć serwerowa HP to dedykowane pamięci RAM, które sprawdzają się w zastosowaniach serwerowych. 

Dzięki doborowi pamięci do serwera HP możesz w prosty sposób zwiększyć możliwości sprzętu, w zależności od zadeklarowanej liczby slotów w płycie głównej. Zawsze należy pamiętać, że pamieć RAM musi być kompatybilna z płytą główną, dlatego do serwerów HP zalecamy wybór dedykowanych pamięci HP. Dokładanie pamięci nie zawsze wpływa pozytywnie na wydajność sprzętu – zwróć uwagę na częstotliwość taktowania obecnej pamięci RAM. Dodatkowa pamięć powinna oferować takie same parametry szybkości taktowania. 

Jaką pamięć wybrać do serwera HP? 

Serwer danego producenta wymaga doboru dedykowanej pamięci RAM. Choć są one przeznaczone do wykorzystania wraz z wybraną płytą główną, poszczególne modele pamięci RAM do HP różnią się między sobą parametrami. Na które parametry warto zwrócić uwagę? O ile samo taktowanie będzie miało wpływ na możliwie szybki odczyt danych, nie jest to jedyna cecha pamięci, którą powinieneś brać pod uwagę. W przypadku serwerów liczy się stabilność systemu, ze względu na przeznaczenie sprzętu do stałej pracy. Najistotniejsze w specyfikacji pamięci RAM są: 

  • Typ pamięci – ciągła praca serwera wymaga energooszczędnych rozwiązań, dlatego dobrze wybrać pamięć w standardzie DDR4, który jest bardziej zoptymalizowany i przystosowany do ciągłej pracy na napięciu od 1,05 do 1,2 V.

  • Opóźnienie CL (CAS latency) – sugeruje czas od wysłania żądania do odczytu danych. Im mniejsza wartość CL, tym mniejsze prawdopodobieństwo opóźnienia.

Pamięć dedykowana do serwerów HP 

Najlepszą i stabilną pracę serwera zapewni dedykowana pamięć RAM do HP z systemem ECC (Error Correction Code). Pamieć tego typu wyróżnia się rozszerzoną szyną danych i funkcją przesyłania kodu kontrolnego wraz z danymi, który wychwytuje ewentualne błędy transmisji. Pamięć RAM ECC umożliwia zamianę błędnego bitu (single-error-correction) lub pary bitów (double-error-correction). Korekcja kodu umożliwia ciągłą pracę serwera i zapewnia stabilność systemu, choć niekoniecznie wpływa na wydajność sprzętu. 

W naszym asortymencie znajdziesz dedykowane pamięci RAM do serwerów HP, które dokładnie odpowiadają specyfikacji technicznej danego serwera. W ofercie posiadamy zarówno nowe modele pamięci RAM HP, jak i te używane, które były odpowiednio serwisowane i sprawdzą się do zastosowań serwerowych. Jeżeli nie do końca wiesz, jaki rodzaj pamięci będzie odpowiedni do Twojego serwera HP, napisz do nas – doradcy z chęcią dopasują komponenty do wymagań sprzętowych urządzenia.

pixel