MOŻLIWOŚĆ WYMIANY

BEZPROBLEMOWE ZWROTY

FACHOWE DORADZTWO

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

PAMIĘĆ RAM DO PC

( ilość produktów: 4088 )

Pamięć ram do komputera

Pamięć komputera dzieli się ze względu na typ. W tym kryterium rozróżnia się dwa podstawowe zagadnienia – pamięć ulotna i pamięć nieulotna. Trwała, czyli nieulotna pamięć, to przestrzeń, która magazynuje dane zapisane na stałe, np. system operacyjny, zainstalowane oprogramowanie lub pliki, które są dostępne także po wyłączeniu zasilania. Natomiast pamięć ulotna obsługuje bieżące operacje, które następują tylko i wyłącznie wówczas, gdy komputer jest włączony.

Do pamięci ulotnej zaliczamy np. pamięć operacyjną RAM, która magazynuje dużą ilość danych, ale tylko podczas działania komputera lub laptopa – informacje te są tracone po każdym wyłączeniu urządzenia. Charakterystyczne parametry, które określają jakość pamięci RAM to m.in. pojemność i częstotliwość taktowania. Przy odpowiednio dobranej do urządzenia i jego przeznaczenia pamięci (lub pamięciach) operacyjnej, użytkownik zyskuje na szybkości działania komputera.

RAM do komputera – typy pamięci i częstotliwość taktowania

Pamięć RAM (ang. Random Access Memory) jest jednym z najważniejszych podzespołów każdego komputera. Pamięć musi być dopasowana do rodzaju slotu CPU, choć istnieją takie konstrukcje, które charakteryzują się stałym mocowaniem pamięci RAM do procesora – są one przylutowane. Wymiana takiej pamięci wymaga dodatkowych umiejętności.

Dostępne w naszej ofercie podzespoły pamięci operacyjnej to szeroka gama produktów o zróżnicowanych parametrach. Warto wybierać możliwie innowacyjne technologie, które zapewniają najlepsze osiągi podczas pracy urządzenia. Obecnie najlepszym standardem RAM są pamięci DDR4, które gwarantują dużą przepustowość i pojemność przy jednocześnie niskim zużyciu energii – pracują na napięciu 1,2 V.

Częstotliwość taktowania pamięci RAM znajduje odzwierciedlenie w szybkości dostępu do danych. Im wyższy parametr określający częstotliwość, tym urządzenie będzie efektywniej pracować. Pamięci RAM DDR4 działają na częstotliwości do 3200 MHz i obsługują nawet do 128 GB przestrzeni pamięciowej, dzięki czemu są chętnie wykorzystywane w laptopach przeznaczonych do pracy na dużych ilościach multimediów.

Ile RAM-u warto mieć?

Zależnie od profilu wykorzystywania Twojego laptopa, możesz dostosować pamięć RAM, która będzie odpowiadać na Twoje potrzeby. Pamięć operacyjna o niskiej pojemności do 8 GB sprawdzi się do użytku domowego. Jeśli jednak potrzebujesz pamięci, która będzie obsługiwać urządzenie biznesowe, warto zastanowić się nad pojemnością do 16 GB. Wydajny komputer, który obsługuje zaawansowane programy i bazy danych powinien zawierać pamięć RAM z przestrzenią na co najmniej 32 GB danych, a najlepsze urządzenia obsługują nawet 128 GB.

Nasz asortyment zapewnia szeroki wybór pamięci operacyjnej RAM – wybierz model dostosowany do Twoich potrzeb oraz profilu urządzenia, aby zapewnić sobie najlepsze warunki pracy.

pixel