MOŻLIWOŚĆ WYMIANY

BEZPROBLEMOWE ZWROTY

FACHOWE DORADZTWO

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

SERWERY NAS

( ilość produktów: 234 )

Co to jest serwer NAS?

Serwer NAS (ang. Network Attached Storage) to proste urządzenie do przechowywania danych. Działa w obrębie sieci lokalnej i umożliwia szybki dostęp do zapisanych plików dla każdego urządzenia działającego w danej sieci. Serwery te funkcjonują na bazie dysków twardych. Podstawowe urządzenia mieszczą w sobie do 4 podzespołów pamięci, jednak te przeznaczone do szerszych zastosowań, np. firmowych, mogą funkcjonować w oparciu o kilkadziesiąt dysków. Ze względu na prostą budowę, serwery NAS wykorzystuje się głównie do użytku domowego lub w miejscach, gdzie trzeba przechować czasowo dużą liczbę danych, np.pliki wideo z monitoringu hotelowego.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest niemal natychmiastowe umożliwienie dostępu do zapisanych plików, dla każdego urządzenia sieci lokalnej, a także swobodne przesyłanie ich w obrębie użytkowników danej sieci lub, za pomocą odpowiednich protokołów, poza dostępy lokalne.

Serwery NAS

W naszej ofercie znajdziesz serwery NAS, które sprawdzą się zarówno w firmie, jak i w domu. Urządzenia do użytku biurowego powinny umożliwiać zastosowanie odpowiedniej ochrony, w związku z czym należy zawsze wybierać serwery oferujące więcej miejsca. NAS do szafy typu RACK gwarantuje łatwe rozbudowanie czy serwisowanie części. Poszczególne dyski mogą być wykorzystane do stworzenia bezpiecznej przestrzeni RAID. Jeśli zatem szukasz sprzętu, który odpowie zapotrzebowaniu Twojej firmy, najlepszym wyborem okaże się serwer NAS QNAP, ze względu na swoją niezawodność.

Serwery plików NAS bazują na łączności radiowej, jednak można uzyskać także połączenie przewodowe. Takie rozwiązanie będzie bezpieczniejsze dla sieci firmowych i zapewni szybką transmisję danych, co może okazać się korzystne, kiedy zajdzie potrzeba przesłania dużej ilości plików. Tym samym łączność przewodowa może okazać się niezawodnym rozwiązaniem, jeśli z serwera będzie korzystać kilka osób jednocześnie.

Serwer NAS do domu

Szukasz serwera, który ułatwi Ci zarządzanie domową biblioteką plików? Serwer NAS działający w oparciu o łączność Wi-Fi to idealne rozwiązanie w obrębie domowej sieci lokalnej. Dzięki temu będziesz mógł uzyskać dostęp do danych z dowolnego urządzenia, podłączonego do Twojej sieci. Oprócz komputerów osobistych mogą to być smartfony domowników, telewizory czy tablety. Zastosowanie serwerów w domu pozwala na szybki dostęp do ulubionych multimediów ? filmów, zdjęć czy plików muzycznych.

NAS przydaje się także w prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej, szczególnie, jeśli pracujesz na dużej ilości danych. Sprawdź naszą ofertę i dobierz urządzenie, które odpowie na Twoje potrzeby. Jeśli potrzebujesz wsparcia ? napisz do nas, a nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w wyborze najlepszego dla Ciebie serwera NAS.

pixel