MOŻLIWOŚĆ WYMIANY

BEZPROBLEMOWE ZWROTY

FACHOWE DORADZTWO

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ZASILACZE

( ilość produktów: 130 )

Zasilacze serwerów - rodzaje

Serwery fizyczne, jako złożone urządzenia techniczne, charakteryzują się nieprzerwaną pracą i powinny działać bez przerw w zasilaniu przez lata. Z tego względu należy dobrać odpowiednie zasilacze, które sprostają wymogom poprawnie funkcjonującego serwera. W naszej ofercie znajdziesz zasilacze do serwerów typu UPS – bezprzerwowe, które nadają się do montażu w szafie typu RACK. Dzięki temu z łatwością utrzymasz porządek w serwerowni.

Zasilacze UPS mają za zadanie utrzymać pracę urządzeń w razie awarii lub zaniku zasilania sieciowego. Wybierając zasilacz UPS zwróć uwagę na jego parametry techniczne. Najbardziej istotną kwestią będzie technologia, na której opiera swoje działanie – zasilacze UPS online utrzymują i przetwarzają napięcie non stop, natomiast zasilacze typu line-interactive wchodzą w tryb pracy dopiero w przypadku awarii lub zaniku napięcia sieciowego.

Weź pod uwagę, że zasilacze typu online ze względu na stały tryb pracy pobierają więcej energii, a ze względu na specyfikę ciągłej aktywności wymagają odpowiedniego chłodzenia. Jest to jednak dobre rozwiązanie w przypadku urządzeń, które są czułe na zmiany napięcia – eliminują problemy związane z przechodzeniem zasilania z sieciowego na bateryjne.

W naszej ofercie znajdziesz także zasilacze PDU, które są jednostkami dystrybucji zasilania i mają za zadanie rozprowadzać zasilanie sieciowe lub bateryjne (z zasilacza UPS) pomiędzy urządzeniami sieciowymi. Posiadają sporą ilość gniazd, dzięki czemu można do nich podłączyć wiele jednostek, a możliwość montażu w szafie rack sprawia, że są funkcjonalne. Dzięki zasilaczom PDU osiągniesz optymalną efektywność zużycia energii.

Zasilacze do serwerów – na co zwracać uwagę?

Najważniejszymi parametrami technicznymi zasilaczy są moc nominalna i moc maksymalna, czas podtrzymania energii oraz napięcie fazowe. Dla zabezpieczenia działania serwerów warto wybrać zasilacze z bateriami, które charakteryzują się długim czasem podtrzymania energii. W naszej ofercie znajdziesz baterie typu tower, które stanowią zewnętrzny magazyn energii, lub baterie dedykowane do umieszczenia w szafkach rack, które sprawdzą się w przypadku mniejszego serwera.

Proponujemy także dobór dedykowanych akcesoriów za pomocą, których możesz rozbudować system zasilania o możliwość zdalnego zarządzania UPS. Dzięki temu możesz skonfigurować ustawienia kontrolera zasilania.

Jakie zasilacze wybrać?

Nasz asortyment zawiera zasilacze UPS i PDU, które sprawdzą się w każdej serwerowni. Dla zapewnienia możliwie dobrej gospodarki energią, polecamy łączenie obu typów zasilaczy. Dostępne w naszym sklepie baterie podtrzymujące mają za zadanie podtrzymać zasilanie ulotnej pamięci w przypadku zaniku zasilania sieciowego i pozwolić na bezpieczne skopiowanie danych do pamięci nieulotnej.

pixel