MOŻLIWOŚĆ WYMIANY

BEZPROBLEMOWE ZWROTY

FACHOWE DORADZTWO

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

DYSKI INTEL

( ilość produktów: 12 )

Dyski SSD do serwerów Intel

Kompletując swój serwer, stajesz przed wyborem odpowiednich dysków twardych, będących jego kluczowymi elementami. Przechowywanie dużej ilości danych to najważniejsza funkcja serwera, do której dochodzi także szybka obsługa danych i stabilna, ciągła praca. W naszej ofercie znajdziesz dyski serwerowe dedykowane Intel SSD o różnych pojemnościach od 240 GB do 1,92 TB.

Dyski SSD ze względu na swoją budowę, opartą o technologię pamięci NAND flash, działają zdecydowanie szybciej i bardziej wydajnie od dysków HDD. Nie są tak podatne na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ nie posiadają ruchomych części, mogących ulegać awariom. Ze względu na swój mały rozmiar i brak dźwięków towarzyszących ich pracy, są uznawane za wygodne i komfortowe rozwiązania.

Dyski SSD Intel dostępne w naszym sklepie internetowym operują na interfejsie SATA – warto zwrócić uwagę na interfejsy pozostałych komponentów serwera przed zakupem dysków, ponieważ muszą być one ze sobą kompatybilne. Dyski serwerowe Intel SATA charakteryzuje przepustowość 6 Gb/s.


Przy doborze odpowiedniego dysku serwerowego warto zwrócić uwagę na jego pojemność. Dyski SSD, choć wydajniejsze, nie oferują tak dużych przestrzeni pamięciowych, jak w przypadku dysków HDD. Można je z powodzeniem stosować w serwerach, które mają przede wszystkim zapewnić szybki zapis i dostęp do danych, ale w serwerach typu Storage, gdzie potrzebna jest ogromna przestrzeń do zapisu informacji, lepiej stosować dyski HDD – jest to zdecydowanie tańsza opcja.


Wśród dysków serwerowych Intel znajdziesz modele, które oferują szybszy zapis danych, do 520 MB/s, jednak, zależnie od potrzeb, możesz też wybrać odpowiednio uboższe w tym względzie dyski, zapisujące dane z prędkością 280 MB/s. Warto pamiętać, że dyski SSD są opcją energooszczędną, z tego też względu mogą zapewnić optymalne warunki utrzymania serwera, który ze względu na swój charakter musi być przystosowany do ciągłej, nieprzerwanej pracy.

Dyski SSD do serwerów Intel

W ofercie esus-it.pl znajdziesz dyski serwerowe Intel, dedykowane do serwerów Intel Serwer S2600BP, S2600ST i S2600WF. Dyski SSD oparte o technologię pamięci flash zapewniają szybki odczyt żądań i nadają się do wykorzystania w serwerach, które mają za zadanie udostępniać dane w czasie rzeczywistym.


Jeśli chcesz zbudować macierz dyskową Storage, musisz przygotować się na zakup większej liczby dysków SSD, ze względu na to, że nie oferują one tak dużej przestrzeni zapisu danych, jak dyski HDD. Mogą jednak okazać się dobrym rozwiązaniem, ze względu na cichą pracę i znacznie wyższą bezawaryjność, co zapewni stabilne działanie serwera.


Wybierając dyski SSD Intel do serwerów, zwróć uwagę na kilka parametrów technicznych – pomogą Ci one dobrać modele przeznaczone do wybranych zadań. Przede wszystkim oceń zapotrzebowanie na przestrzeń pamięciową. Możesz wybrać dyski o pojemności 240 GB, 480 GB, albo większe, do 1,92 TB. Dzięki dobrze dopasowanym dyskom SSD będziesz w stanie stworzyć serwer odpowiedni do zakładanych potrzeb.


Oprócz pojemności, w wyborze dysku serwerowego SSD znaczenie mają także maksymalne prędkości odczytu i zapisu danych. Aby stworzyć wydajny serwer, należy dobrać dyski o minimalnej prędkości odczytu 250 MB/s oraz zapisu 170 MB/s. Dyski SSD Intel oferują prędkości maksymalne odczytu w granicach 540-560 MB/s i prędkości maksymalne zapisu 280 MB/s lub 520 MB/s, dzięki czemu mogą być swobodnie wykorzystywane w serwerach przeznaczonych do udostępniania danych w czasie rzeczywistym.


Warto zwrócić także uwagę na gwarancję produktu. W esus-it.pl dajemy 3 lata gwarancji na dyski dedykowane SSD Intel do serwerów. Dyski SSD są mniej awaryjne, niż dyski HDD, jednak ich ogólna żywotność jest nieco niższa. W przypadku nowszych technologii, także od Intel, można liczyć kilka lat sprawnego działania.


Jeśli nie jesteś pewien, który dysk serwerowy SSD Intel będzie odpowiedni do Twojego serwera, napisz do nas, a nasi specjaliści pomogą w doborze sprzętu.

pixel