MOŻLIWOŚĆ WYMIANY

BEZPROBLEMOWE ZWROTY

FACHOWE DORADZTWO

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pamięć RAM DDR4 SODIMM

( ilość produktów: 220 )

Pamięć RAM DDR 4 SODIMM

Pamięć RAM (ang. Random Acces Memory) jest kluczowym podzespołem, potrzebnym do działania każdego komputera czy laptopa. Ze względu na różnorodność dostępnych modeli, trzeba wiedzieć, która pamięć będzie odpowiednia dla Twojego urządzenia. Dużą popularnością cieszą się pamięci RAM oparte o standard DDR4. Charakteryzuje się on wysoką energooszczędnością i dużą przepustowością. Napięcie na poziomie 1,2 V w standardzie DDR4 pamięci RAM pozwala znacznie ograniczyć zużycie energii potrzebnej do funkcjonowania podzespołu, dlatego też najczęściej ten rodzaj pamięci wykorzystuje się w rozwiązaniach serwerowych.

DDR4 SODIMM do laptopa

Płyta główna Twojego laptopa ma zadeklarowaną przez producenta, określoną liczbę slotów na pamięci operacyjnej RAM typu SO-DIMM. Jeśli zdecydujesz się na dołożenie lub wymianę pamięci RAM, możesz poprawić wydajność swojego urządzenia. Przy wyborze dodatkowych pamięci RAM trzeba wziąć pod uwagę kompatybilność podzespołów z płytą główną oraz szybkość taktowania obecnych pamięci RAM. Warto pamiętać, że niektóre typy laptopów charakteryzują się stałym montażem pamięci RAM do płyty głównej – są one przylutowane, dlatego w takich przypadkach wymiana zazwyczaj staje się nieopłacalna.

Standard DDR4 jest obecnie popularnie wykorzystywany także w laptopach, choć początkowo, ze względu na efektywne przyspieszenie pracy jednostki, stosowany był głównie w pamięciach przeznaczonych do użytku serwerowego. Tego typu pamięci RAM można montować także w urządzeniach, których CPU posiada tylko jeden slot.

Komu posłużą pamięci DDR4? Standard ten poprawia wydajność sprzętu, a pamięć RAM o odpowiedniej pojemności z pewnością sprawdzi się w przypadku użytkowania laptopa do celów zawodowych, związanych z obsługą treści multimedialnych czy tych, które służą jako mobilne stacje robocze. Dzięki zastosowaniu pamięci RAM DDR4 Twój laptop stanie się szybszy, a jednocześnie energooszczędny.

Czym się różni DDR4 SODIMM od DDR 3?

Podstawowe różnice standardów DDR3 i DDR4 obejmują przede wszystkim wymagane napięcie. DDR4 obsługuje 1,2 V i jest to wersja energooszczędna, gdyż poprzedni standard bazuje na napięciu ok. 1,5 V. DDR4 działa na częstotliwości do 3200 MHz, czyli niemal dwukrotnie szybciej, niż DDR3. Kolejną, istotną różnicą jest maksymalna pojemność – w pamięciach DDR3 jest to 16 GB, natomiast pamięci DDR4 mogą obsłużyć 128 GB. Warto też wspomnieć o tym, że pamięci RAM DDR4 przetwarzają dane dwukrotnie szybciej, niż w przypadku standardu DDR3.

Jeśli poszukujesz najlepszych rozwiązań, sprawdź podzespoły o dużej pojemności, działające w trybie dwukanałowym. Wyższa częstotliwość taktowania w połączeniu z odpowiednio niskim opóźnieniem CL sprawi, że urządzenie będzie działać możliwie szybko. Dostępne w naszej ofercie pamięci RAM DDR4 sprostają codziennej pracy z wykorzystaniem dużej ilości danych.

pixel