MOŻLIWOŚĆ WYMIANY

BEZPROBLEMOWE ZWROTY

FACHOWE DORADZTWO

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

SWITCHE

( ilość produktów: 1074 )

Switch – co to jest i kiedy się przydaje?

Przełącznik to urządzenie sieciowe, które łączy segmenty sieci. Jego działanie polega na odbieraniu, wymianie, przetwarzaniu i przesyłaniu danych pomiędzy urządzeniami sieciowymi, takimi jak routery, komputery, serwery, kamery IP, punkty dostępowe czy drukarki. Przełączniki składają się z zasilacza i szeregu złączy RJ-45, a w lepszych wersjach także z portów SFP lub SFP+.

Przełączniki Switch przydają się głównie w rozbudowanych sieciach informatycznych, np. w dużych firmach, czy też cieszących się coraz większą popularnością systemach smart home. Można je stosować do potrzeb osobistych, jeśli zachodzi potrzeba stworzenia odpornej na zakłócenia domowej sieci LAN, czy do zwiększenia możliwości podłączania wielu urządzeń domowych do sieci.

Przełączniki sieciowe – rodzaje

Najprostszy, ogólny podział przełączników Switch odbywa się przez kryteria możliwości zarządzania. Przełączniki niezarządzalne to najprostszy typ urządzenia – nie posiada możliwości konfiguracji, wymaga jedynie zasilenia i podłączenia wybranych urządzeń sieciowych. Przełączniki zarządzalne pozwalają na przeprowadzenie konfiguracji w zakresie filtrowania adresów IP, redundancji połączeń pomiędzy urządzeniami (tworzenie dodatkowych pasm łączności, celem zapewnienia większej niezawodności i przepustowości sieci), czy też tworzenia vlan’ów. 

Przełączniki sieciowe mogą posiadać dodatkowo porty PoE (Power over Ethernet), które będą zasilać urządzenia sieciowe. Switche występują w dwóch typach obudowy – RACK, która zapewnia możliwość wmontowania do szafy serwerowej, oraz DESKTOP, będącą niezależnym formatem obudowy. W naszej ofercie znajdziesz Switche z różną liczbą portów – od 4 do 50. Dzięki temu możesz dopasować rodzaj urządzenia do swoich preferencji czy założeń związanych z rozbudową sieci. Warto sprawdzić ile portów w danym switchu obsługuje złącze PoE i ma portów typu SFP. SFP jest swojego rodzaju mikro nadajnikiem-odbiornikiem, wpinanym w złącza urządzeń sieciowych. Pozwala on rozszerzyć funkcjonalność danego urządzenia o dodatkowe standardy komunikacyjne – z tego powodu moduł ten nazywany jest często wkładką SFP.

Przełączniki Switch – co znajdziesz w naszej ofercie?

Wybierz najlepsze rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. W naszym asortymencie znajdziesz przełączniki sieciowe znanych i cenionych producentów: HPE, NETGEAR, czy Zyxel. Oferujemy najlepsze komponenty, które sprawdzą się zarówno w dużych firmach, jak i do użytku w domach, zarówno do budowania wygodnej sieci urządzeń, jak i do tworzenia skomplikowanych systemów zarządzania automatyką domową. Systemy sieciowe do prawidłowego funkcjonowania wymagają sprawdzonych urządzeń, dlatego, jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z doborem sprzętu – zadzwoń do nas. Nasi doradcy udzielą Ci profesjonalnych porad.

pixel