MOŻLIWOŚĆ WYMIANY

BEZPROBLEMOWE ZWROTY

FACHOWE DORADZTWO

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

MODUŁY SFP

( ilość produktów: 294 )
Sortowanie

Czym jest moduł SFP?

Moduł SFP to rodzaj modułu nadawczo-odbiorczego, rozszerzający urządzenia sieciowe o dodatkowe porty komunikacyjne, np. złącze optyczne lub złącze RJ45. Pozwalają na połączenie np. kart sieciowych ze switchami za pomocą światłowodu, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie stabilnej i możliwie szybkiej transmisji danych pomiędzy urządzeniami w sieci lokalnej.

Korzystanie z wkładek SFP ma wiele zalet, które sprawiają, że urządzenia sieciowe stają się bardziej uniwersalne w porównaniu do zintegrowanych portów komunikacyjnych. Jednym z największych plusów zastosowania wkładki SFP jest możliwość dowolnej konfiguracji w zależności od rodzaju sieci (światłowodowe lub oparte o skrętkę komputerową), z którą chcesz się komunikować.

Do czego służy wkładka SFP?

Wkładki SFP są wykorzystywane w urządzeniach sieciowych, które posiadają port SFP. Wówczas można użyć takiego modułu i rozszerzyć działanie danego urządzenia sieciowego o dodatkowe interfejsy. Wkładki SFP pozwalają np. na konwersję sygnału elektrycznego na optyczny, dzięki czemu możesz osiągnąć bezstratną komunikację pomiędzy urządzeniami sieciowymi, a jednocześnie zwiększyć zasięg danej sieci.

Moduł SFP jest niezbędnym elementem łączenia w przypadku sieci światłowodowej i jest wykorzystywany m.in. do łączenia konwerterów mediów (z elektrycznego na optyczny) oraz innych urządzeń komunikacyjnych typu przełączniki sieciowe (switch) z kablami światłowodowymi.

Rodzaje modułów SFP

W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów wkładek, które obsługują różne typy interfejsów m.in. GBIC, RJ-45, SFP, SFP+, QSFP+, QSFP28 umożliwiające komunikację z prędkościami 1 Gb/s, 10 Gb/s, 20 Gb/s, 25 Gb/s, 40 Gb/s, 100 Gb/s  oraz działające na odległościach wahających się od kilkudziesięciu metrów do nawet 80km. Najpopularniejsze wkładki to SFP (1 Gb/s) oraz SFP+ (10 Gb/s). Wkładki RJ45 rozszerzają urządzenie sieciowe o port RJ45, który charakteryzuje się przepustowością na poziomie 1 Gb/s.

Moduły możemy rozróżnić również na podstawie typu złącza, obecnie najczęściej spotykany jest LC (Little Connector) współpracujący ze światłowodem wielomodowym (MM) i jednomodowym (SM), złącze SC jest charakterystyczne dla GBIC  - również współpracuje ze światłowodem 2-włóknowym (MM) oraz 1-włóknowym (SM). Złącza MPO oraz MPT  są to wielowłóknowe złącza o dużej gęstości wykorzystywane w modułach pracujących z prędkościami 40Gb/s i więcej – w naszej ofercie dostępne są moduły QSFP+ oraz QSFP28 z tego typu złączem.

pixel